אודותי

7המשיכה שלי לתחום הריפוי וההתפתחות התעוררה בזמן המסעות שלי בהודו בשנת 2000 וב-2001. בשנים שלאחר מכן למדתי היסטוריה ופילוסופיה באוניברסיטת ת"א, אולם הרגשתי שמשהו חסר. באותה תקופה עברתי משבר בריאותי, ובזכותו חזרתי לחפש דרך חיים אחרת.

בשנת 2003 התחלתי ללמוד פסיכותרפיה גופנית, וזמן קצר לאחר מכן התחלתי גם לתרגל יוגה. כשנה לאחר שהתחלתי לתרגל, קראתי לראשונה את הספר "לב היוגה", של ט.ק.ו. דסיקצ'ר, והבנתי מייד שאני פוגש גישה מיוחדת ובעלת פוטנציאל עמוק. לשמחתי ולמזלי  נפתח זמן קצר לאחר מכן קורס מורי יוגה של זיוה כנורות, תלמידתו של פול הארווי, שלמד עם דסיקצ'ר במשך כ-23 שנה, והיה ברור לי מייד שזה המקום הנכון עבורי.

השלמתי קורס מורים בן שלוש שנים בשנת 2008, ואני ממשיך ללמוד עם פול, בסדנאות בארץ ובאנגליה וגם בשיעורים פרטיים רבים מזה כעשור. השתתפתי גם בסדנאות עם תלמידים נוספים במסורת של קרישנמצ'ריה ודסיקצ'ר, כמו גנש מוהאן ומרק וויטוול, ואני מוסיף ללמוד תחומים קשורים כמו איורוודה ופילוסופיה הודית.

במקביל ללימודי היוגה, דרך נוספת שהלכתי בה לאורך השנים היא זו של שיטת ההתמקדות (focusing), שהתחלתי ללמוד בסיום לימודי הפסיכותרפיה הגופנית. התמקדות היא שיטה להתפתחות וריפוי מתוך הקשבה אמפטית לתחושות הגוף שלנו. למדתי התמקדות לראשונה מליאורה בר-נתן, ולאחר שהשלמתי מסלול הסמכה בתרפיה מוכוונת התמקדות (F.O.T) המשכתי ללמוד התמקדות עם הגוף השלם (Wholebody Focusing) עם גלן פלייש PhD, ממובילי השיטה בעולם.

כיום היוגה וההתמקדות הם גופי תרגול נפרדים עבורי, אך הלימוד של כל אחד מהם מעשיר ומפרה גם את השני, כפי שהעבודה עם שניהם מהווה חלק משמעותי מהמהות שלי כאדם ומורה.